Het verhaal van Werk365

Een win-win voor Werk365 en IT-talent

Script begeleidt neurodiverse IT-talenten succesvol naar regulier werk. Bij 365Werk groeide Gerrit uit tot een vaste en gewaardeerde developer. Een win-win voor zowel werkgever als werknemer.

“Samenwerking met Script is win-win: het heeft ons veel gebracht” – 365Werk

Neurodivers IT-talent in de praktijk

Dat jongeren met autisme of hoogbegaafdheid uitstekend tot hun recht kunnen komen in de IT-sector, weten we bij Script al bijna tien jaar. We begeleiden mensen met een passie voor programmeren en bereiden hen voor op een reguliere baan. Maar hoe ervaren werkgevers het wanneer zij iemand via Script in dienst nemen? Wies van ’t Slot, directeur van online uitzendbureau 365Werk, deelt haar ervaring. Ook medewerker Gerrit (34), die in mei 2021 via Script bij 365Werk startte, vertelt zijn verhaal. 

De ervaring van 365Werk

365Werk heeft een belangrijk IT-developmentteam van negen mensen. Eén van hen is Gerrit. Wies van ’t Slot is enthousiast: “In 2021 vroegen we Script of zij een geschikte kandidaat hadden voor ons team. Zij stelden Gerrit aan ons voor. Sindsdien is hij een vaste waarde binnen ons bedrijf. Zijn komst heeft ons veel gebracht en we zijn erg blij met zijn inzet en betrouwbaarheid.” 

Werken met iemand die een vorm van autisme heeft, vraagt soms om extra aandacht. Wies licht toe: “We houden rekening met zijn behoeften, bijvoorbeeld door zaken stapsgewijs te introduceren. Dat is heel goed te organiseren en het levert juist veel op. Bovendien kregen we begeleiding vanuit Script, wat de overgang voor zowel Gerrit als ons team soepel maakte.” 

De overstap naar een commerciële organisatie

Voor Gerrit betekende de stap naar een commerciële organisatie een nieuwe uitdaging. “Bij Script is de omgeving gestructureerder en prikkelarm. Bij 365Werk is het drukker en wissel je vaker tussen verschillende taken. Dat was even wennen, maar mijn ervaring bij Script heeft me goed voorbereid. Ik werk hier met dezelfde programmeertaal en had al ervaring met samenwerken aan echte producten, waardoor ik snel kon instromen.” 

Waarom het werk bij 365Werk goed past

Wat Gerrit vooral waardeert, is de inhoud van zijn werk. “Het ontwikkelen van nieuwe functionaliteiten die echt nuttig zijn voor gebruikers geeft veel voldoening. Ook het oplossen van bugs vind ik leuk: het voelt als een puzzel die je oplost, vaak samen met collega’s.” 

Zowel werkgever als werknemer kijken positief terug op de samenwerking met Script. Wies benadrukt: “Script vormt een belangrijke brug tussen leer- en werktrajecten en de reguliere arbeidsmarkt. Ik kan andere bedrijven zeker aanraden om iemand van Script een kans te geven. Het vraagt goede coaching en interessant werk, maar het levert veel op, zowel voor het bedrijf als voor het team.” 

Voor Gerrit is de conclusie helder: “Script gaf mij de voorbereiding die ik nodig had. Bij 365Werk zit ik helemaal op mijn plek. Het is echt een win-win.”

Wil je ook ontdekken wat neurodivers IT-talent jouw team kan brengen? Neem contact op met Script en plan een kennismaking.